Współpraca

PRZYJMUJEMY PRZEDMIOTY DO SPRZEDAŻY AUKCYJNEJ

Jako firma jesteśmy zainteresowani współpracą przy sprzedaży kolekcji i zbiorów:

  starych dokumentów

  dawnych fotografii wojskowych i cywilnych

  banknotów i monet

  odznaczeń i medali wojskowych

  militariów

  znaczków pocztowych, listów oraz przedmiotów związanych z pocztą

  znaczków opłat administracyjnych i skarbowych

  antyków i staroci

W szczególności zwracamy uwagę na rzadkie i poszukiwane walory, trudne do jednoznacznej wyceny. Przede wszystkim zależy nam na miłej i sympatycznej współpracy oraz doradztwie w zakresie formy zbycia zbioru.

FORMY WSPÓŁPRACY

SPRZEDAŻ KOMISOWA

Jeżeli są Państwo zainteresowani sprzedażą zbiorów i kolekcji proponujemy Państwu formę sprzedaży komisowej. Przede wszystkim taka forma współpracy gwarantuje Państwu uzyskanie aktualnej ceny rynkowej oraz pewność, że zbywane przedmioty zostały sprzedane za adekwatną sumę pieniężną. Sprzedaż aukcyjna daje możliwość dotarcia do szerszej grupy kolekcjonerów oraz zwiększa możliwość wzrostu zainteresowania określonymi przedmiotami.
Przedmioty przyjęte do komisu wystawiane są na aukcje w przeciągu 7 dni. Ewentualne odstępstwa od tego terminu ustalane są indywidualnie z komitentem. Prowizja ze sprzedaży przedmiotów wynosi względnie 16% od uzyskanej kwoty sprzedaży. W przypadku przedmiotów, których wartość nie przekracza 150 PLN wysokość prowizji ustalania jest w trakcie spotkania.
Dlaczego warto skorzystać z takiej formy sprzedaży?
Myślę, że tą zależność będzie można pokazać na przykładzie prezentowanej poniżej bransolety, za którą w tracie przypadkowej sprzedaży oferowano właścicielowi kwotę w wysokości od 1.000 do 1.200 PLN. Bransoleta została sprzedana za naszym pośrednictwem za 2.225 PLN!
Jak łatwo można zauważyć cena sprzedaży jest o wiele wyższa niż propozycje cenowe, które się pojawiały. Dodatkowo efekt sprzedaży pozwolił na pokrycie naszej prowizji oraz spowodował osiągnięcia lepszej ceny dla Właściciela przedmiotu niż w trakcie przypadkowej sprzedaży.
Rynek kolekcjonerski jest bardzo specyficzny i wymaga dobrego rozeznania oraz przedstawienia oferowanych przedmiotów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty wszystkie przedmioty są fotografowane w najdrobniejszym detalu oraz szczegółowo opisywane, tak aby osoby zainteresowane mogły zapoznać się z ofertą sprzedaży

SKUP GOTÓWKOWY

Przedmioty popularne oraz takie, których wartość możemy ustalić na miejscu skupowane są za gotówkę bezpośrednio w trakcie spotkania z Państwem. Podstawowe tabele z cenami skupu określonych pozycji przedstawia poniższe zestawienie:
  Ceny skupu starych dokumentów>>
  Ceny skupu znaczków opłaty administracyjnej>>
  Ceny skupu srebrnych monet
W przypadku zainteresowania szybką sprzedażą zbioru ustalamy z właścicielem cenę, za którą jesteśmy w stanie nabyć zbiór. W przypadku akceptacji ustaleń spisujemy umowę kupna sprzedaży oraz wypłacamy należność, wolną od jakichkolwiek zobowiązań podatkowych.

SKUP WYSYŁKOWY

Jeżeli posiadają Państwo ciekawe przedmioty, ale niestety nie mogą Państwo umówić się z nami na spotkanie oferujemy możliwość skupu wysyłkowego przedmiotów kolekcjonerskich. Szczegółowe fotografie przedmiotów należy wysłać na adres biuro@c-kolekcjonerskie.pl
Jeżeli przedmioty zamieszczone na fotografiach będą posiadały wartość kolekcjonerska zaproponujemy cenę zakupu oraz po jej akceptacji prześlemy umowę kupna sprzedaży na wskazany adres. Taką umowę należy uzupełnić i przesłać na nasz koszt do siedziby firmy. Po dokładnych oględzinach przedmiotów i sprawdzeniu czy wszystko się zgadza niezwłocznie zlecamy dyspozycję przelewu.

FILATELISTYKA

znaczki pocztowe, doręczeniowe, listy, pocztówki

Kto z nas w młodości nie zbierał znaczków? Jakiś czas temu była to bardzo popularna dziedzina kolekcjonerska. W wielu domach można znaleźć ciekawe kolekcje tematyczne. Niestety wiele walorów filatelistycznych posiada w chwili obecnej mniejszą wartość kolekcjonerską. Należy jednak pamiętać, że gromadzone przez lata zbiory mogą posiadać dużą wartość. Są Państwo właścicielami kolekcji znaczków, bądź odziedziczyli Państwo ciekawe zbiory po kolekcjonerze? Jeśli tak, prosimy o kontakt z naszą firmą. Chętnie pomożemy w wycenie kolekcji oraz pomożemy w sprzedaży posiadanych walorów. Interesują nas: znaczki pocztowe, pojedyncze sztuki jak i całe arkusze listy, koperty oraz formularze pocztowe pocztówki

Posiadasz pamiątki historyczne ? Zadzwoń do nas 796 891 105